facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Вівторок 20 листопада 2018

Аматорський дитячий колектив з прифронтового містечка Новгородське два дні показував житомирянам реалістичну виставу про дітей війни

За задумом режисера та драматурга Ольги Данилюк, діти грають самих себе, а їхні історії покликані пояснити глядачам настрої тих людей, які лишилися жити під обстрілами. Привертає увагу і назва вистави – "Листи незнайомому другу з Нью-Йорка" – мало кому відомо, що до 1951 року в Україні був свій Нью-Йорк, розповідає Ольга Данилюк:

"До 1951 року селище Новгородське називалося Нью-Йорком. Це була офіційна його назва. У 1951 році указом Сталіна місто перейменовується в Новгородське, у зв'язку з тим, що тоді вже йшла "холодна війна". Коли ми почали працювати з дітьми над нашою виставою, ми шукали форму, в якій вони могли б виразити свої думки. І вирішили, що вони напишуть листи такому собі уявному незнайомцю. У нас вийшла така гра зі словом Нью-Йорк – тобто, можливо, вони пишуть листи великому Нью-Йорка з такого свого маленького Нью-Йорка".

Під час довготривалих волонтерських поїздок у зону АТО у Ольги Данилюк і зародилася ідея створення соціального проекту. А мультимедійна вистава-променад допомагає глядачу у прямому сенсі слова пройти шлях жителів Новгородського від мирного життя до активних бойових дій.

Новгородські актори – учасники творчого гуртка, який діяв при клубі місцевого заводу і не припиняв свого існування під час воєнних дій. Аби підбадьорити людей, діти ставили вистави, маланкували та влаштовували концерти тоді, коли їхні односельці масово покидали територію Новгородського. Акторка Каріна Варфоломієва називає себе дитиною війни і говорить про наслідки пережитого.

Житомирський глядач від побаченого не стримував емоції. Люди плакали, переживали біль, страх та тугу. А опісля перегляду ділилися враженням.

Соціальний проект вже досяг рівня всеукраїнського гастрольного туру, і актори після Житомира побувають в Одесі, Дніпрі та Харкові.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

12листопада святкує свій 60річний ювілей Жарчинськи й Володимир Папуля, дорогий на...
Неділя, 11 листопада 2018
Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018
Добрый день Жытомирськ а хвиля! Склад-мага ин Комора сегодня хочет поздравить сво...
Неділя, 26 серпня 2018

Надіслати повідомлення