facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Вівторок 20 листопада 2018

На Чуднівщині вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Нині в районі проживає біля 90 чорнобильців-ліквідаторів, котрі мужньо долали наслідки техногенної катастрофи. Серед них – пожежні, правоохоронці, медичні працівники, зв’язківці та представники інших професій. Усі вони є членами Чуднівської районної громадської організації, яку беззмінно понад 25 років очолює Володимир Школьнік:

"На початку свого створення та першого організаційного збору наша організація нараховувала 148 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які проживали в нашому районі. На жаль, з цей період з життя пішло майже 60 наших чорнобильських побратимів. Тому, сьогодні наше основне завдання – це збереження і дотримання соціальних гарантій чорнобильців та надання необхідної допомоги в лікуванні, чи інших нагальних життєвих потребах".

Найголовніше питання, яке нині найбільше турбує чорнобильців – ліквідаторів - це постійні проблеми із втраченим здоров’ям, поправити стан якого стає дедалі важче, каже Володимир Школьнік:

"Сьогодні майже неможливо належно пролікуватись та оздоровитись чорнобильцям. Держава та офіційні структури, які за це відповідають, виділяють мізерні кошти і простий ліквідатор не завжди має можливість самостійно пройти дороговартісне обстеження та лікування".

Одним із важливих напрямків роботи громадської організації "Чорнобилець-ліквідатор" є проведення виховної роботи в навчальних закладах району. Днями тут пройшли відкриті уроки та виховні години на тему "Чорнобиль – рана України". Також делегації учнів загальноосвітніх шкіл побували в райцентрі біля пам'ятного Знака учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, де дізнались чимало інформації про страшні квітневі події 1986 року. Говорить учениця 4 класу Чуднівського ліцею Дарина Ніщук:

"Ми знаємо о якій годині сталась ця аварія і хто першим став на боротьбу з радіаційним лихом. Дуже дякуємо усім людям, які рятували нас від радіації і ми маємо берегти нашу землю, щоб такого більше ніколи не трапилось".

За участю чорнобильців-ліквідаторів, представників владних структур району, органів місцевого самоврядування, учнівської молоді та громадськості у Чуднові відбувся мітинг-реквієм, під час якого присутні вшанували світлу пам'ять мужніх земляків, котрі ціною власного життя рятували Україну та світ від радіаційного лиха та поклали квіти до підніжжя пам'ятника загиблим учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

12листопада святкує свій 60річний ювілей Жарчинськи й Володимир Папуля, дорогий на...
Неділя, 11 листопада 2018
Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018
Добрый день Жытомирськ а хвиля! Склад-мага ин Комора сегодня хочет поздравить сво...
Неділя, 26 серпня 2018

Надіслати повідомлення