facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Неділя 16 грудня 2018

У Житомирі започаткували цикл мотивуючих зустрічей "Жінки надзвичайних професій"

Ініціатива і реалізація проекту належить житомирській громадській організації "Скриня корисних справ". Перша зустріч проходила у Всесвітній день авіації та космонавтики, тож, символічно, що на неї запросили жінок, які підкорили небо. Своїм досвідом із присутніми ділилася наша землячка – срібна призерка Чемпіонату України з авіаспорту Вікторія Найденко та київська льотчиця-інструкторка, кандидатка в майстри авіаційного спорту Олена Тимчук, яка є учасницею та переможницею більш ніж трьох десятків авіаційних змагань.

Говорили про жінок, які зробили значний внесок в авіацію, про гендерний аспект питання, про людей, які свого часу допомогли повірити в себе, каже очільниця громадської організації "Скриня корисних справ" Оксана Давиденко:

"Мені й самій цікаво було дізнатися, що сольний політ на повітряній кулі першою зробила Жанна Лабросс в 1788 році; що ще одна француженка Софі Бланшар була командувачем повітряних сил в армії Наполеона у 1810 році. І ще багато таких фактів, які були цікаві і нам, і нашим гостям. Ми говорили про гендерні аспекти, які на сьогодні дозволяють жінці реалізувати себе і стати тим, ким вона є. Говорили про здійснення мрій і питали в наших гостей, хто допомагав їм, і як їм вдалося реалізувати свою мрію".

Батьки Олени Тимчук бажання дочки літати не підтримали, відправивши її по закінченню школи вступати у столичний Інститут народного господарства. Та Олена не послухалася, натомість записалася в аероклуб:

"Так я і пішла цією стежкою – стрибки з парашутом, польоти на планері. Потім я закінчила Запорізький льотний центр, 12 років жила в Кіровограді, літала. Потім повернулася в Київ, пішла на викладацьку роботу. Бо ж настає такий момент у житті, коли хочеться поділитися тим, що ти вже дуже добре вмієш. З часом родина змирилася з моїм вибором. Я хочу сказати, що, коли батьки не можуть прийняти вибір своєї дитини, це не дуже добре".

У Вікторії Найденко ситуація кардинально інша. Дівчина відверто зізнається, що своїми здобутками цілком завдячує підтримці родини:

"Завдяки мамі, якій вистачило жіночої мудрості відпускати нас із татом на аеродром. Думаю, всі ви можете уявити, наскільки їй було страшно. Завдяки татові, який вклав дуже багато своїх сил, ентузіазму, фінансів для реалізації моєї мрії. Тому що у нас зараз ситуація з авіацією така: ти купив літак, відремонтував його, заправив і полетів. Якщо ти цього не зробив, ти не полетів".

В рамках зустрічі серед її учасників розіграли книгу, а також представили книжку "Франческа. Повелителька траєкторій". Її автор – український журналіст Андрій Васильєв, який пише під псевдонімом Дорж Бату, і нині працює в Національному управлінні з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA, надіслав організаторам зустрічі у Житомир ексклюзивне відеозвернення:

"Франческа – це моя напарниця. Їй 26 років, вона геніальний математик і чудовий спеціаліст. Коли я лиш почав друкувати короткі історії про Франческу у себе на сторінці, мені раптом почали говорити: "О, прикольно – дівчина-математик в NASA!" Я питаю: "А чого ви так дивуєтеся?" І мені говорять: "Ну як же, це ж чоловіча робота!" Я, чесно кажучи, був дещо шокований, адже ви мене хоч вбийте, я не розумію, чому "оператор корекції траєкторії" – це чоловіча робота. Взагалі у NASA багато жінок, і тепер вже немає розподілу на жіночі і чоловічі професії. Є жінки-астронавти, пілоти, теоретики, математики, фізики і механіки. Мені особисто дуже хочеться, щоб в Україні виховували не "слабких та ніжних" дівчаток, котрі залежать від "мудрих та сильних" чоловіків, а сильних особистостей, котрі б не були на других ролях. Вважати жінку слабкою і нездатною на те, що можуть чоловіки – це звичайний побутовий шовінізм. Дівчата такі, якими ви їх бачите. І починати потрібно з себе".

Організатори циклу "Жінки надзвичайних професій" кажуть, що вже запланували наступну зустріч. Проходитиме вона 17 травня у житомирському Домі української культури. Цього разу збираються поговорити про подорожі, запросивши до спілкування жінок-мандрівниць. На зустрічах чекають усіх зацікавлених – як жінок, так і чоловіків. Початок – о 18.00. Вхід – вільний.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Доброго дня хвиля хочу передати привіт івану івановичу з чуднова який зараз на ро...
Понеділок, 26 листопада 2018
12листопада святкує свій 60річний ювілей Жарчинськи й Володимир Папуля, дорогий на...
Неділя, 11 листопада 2018
Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018

Надіслати повідомлення