facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Неділя 16 грудня 2018

Депутати Житомирської міськради на сесії погодили рішення про впровадження "картки житомирянина"

Нагадаємо, "карка житомирянина" – це персоніфікована електронна пластикова картка, яка буде містити персональні дані її власника, давати право на окремі визначені пільги та доступ до різних муніципальних сервісів і послуг. Для реалізації цієї ініціативи передбачено спеціальну програму, яка забезпечить застосування картки для отримання певних послуг.

Говорить заступник житомирського міського голови Дмитро Ткачук:

"Вона є двочіповою, тобто з банківським модулем, куди можуть бути зараховані певні виплати, кошти, пенсія. Будь-хто зможу покласти на неї кошти і розраховуватися, як банківським продуктом, разом з тим є інший чіп, на який будуть записуватися муніципальні продукти. Зараз очікуємо, що найтиповішим і наймасовішим буде транспортний, який даватиме можливість валідації і проїзду в громадському транспорті. Окрім того, кількість цих модулів на даній стадії передбачено сім. Там і комунальний, і медичний, і освітній".

Разом і з рішенням про запровадження "картки житомирянина" на сесії було також затверджено перелік пільгових категорій на проїзд у громадському транспорті Житомира, які діятимуть за згаданою карткою. За словами Дмитра Ткачука запровадження картки для пільгового проїзду значно спростить систему розрахунків з маршрутниками. В тому числі, і щодо повернення їм коштів за перевезення пільговиків.

"Для них ця карта вирішуватиме велику кількість конфліктів, які пов’язані з доведенням права чи відсутності права проїзду. Є засоби зчитування, випускається карта – він працює".

Зі свого боку, приватна перевізниця Тетяна Іваницька вважає, що використання "картки житомирянина" для без готівкового розрахунку може супроводжуватися технічними негараздами. Так, як нині це є і з валідаторами в маршрутках:

"Ми за картку житомирянина, ми за те, щоб фіксованою була кількість перевезень, і щоб нам відшкодовували ці перевезення. Зараз валідатори не працюють. Вони не зареєстровані в податковій. Але валідатори в машинах є, вони їздять з водіями, але це додаткова робота. Тому що їх треба зранку взяти і видати, а ввечері – зібрати".

У найближчі три місяці планують випустити 50 тисяч карток житомирянина. Картки замовлять в одного з державних банків, який і забезпечуватиме безготівкові розрахунки. Виготовлення однієї коштує 100 гривень. Пільговики отримають її безкоштовно. З вартістю її для інших громадян в міській раді поки що ще не визначилися.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Доброго дня хвиля хочу передати привіт івану івановичу з чуднова який зараз на ро...
Понеділок, 26 листопада 2018
12листопада святкує свій 60річний ювілей Жарчинськи й Володимир Папуля, дорогий на...
Неділя, 11 листопада 2018
Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018

Надіслати повідомлення