facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Понеділок 23 липня 2018

В обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича розпочався цикл зустрічей в рамках трьох днів гітари у Житомирі

Низку творчих вечорів, присвячених 200-річчю від народження на Волині українського гітариста-віртуоза польського походження Марка Конрада Соколовського відкрив захід під назвою "Виконавське мистецтво віртуозів 19 століття. Гітарист Марк Соколовський, сторінками історії рідного краю".

Організатор зустрічей по четвергах, гітарист, композитор, перший в Україні дослідник життя і творчості видатного гітариста, Олександр Ходаківський з початку 80-х років минулого століття веде пошук документів, які б відкрили землякам факти про життя "короля гітаристів", як називали Соколовського у світі:

"Будемо говорити про історію рідного краю з точки зору гітаристики. І з точки зору "мистецької аури" тих часів. Будуть запрошені мистецтвознавці та краєзнавці. Мені здається, ми багато чого з'ясуємо для себе нового. Поки що це все потребує копання в архівах. Нічого не зрозуміло до кінця, окрім постаті самого Марка. Ні про батька, ні про матір, ні про рідню нічого більше не відомо. Мені було б дуже цікаво послухати саме їхні розповіді".

Під час другої зустрічі, яка пройде 19 квітня, йтиметься про "Традиції та авангард у сучасних композиціях для гітари; про новий репертуар у музичній школі". Третій творчий вечір, 26 квітня, присвячений 35-річчю авторських мистецьких програм заслуженого діяча мистецтв України Олександра Ходаківського ("Виднокола гітари", "Гітарісімо", "Гітара та поезія", багатьох інших. "Краєзнавчий пошук у мистецтвознавстві для мене розпочався, коли я започаткував клас гітари в Житомирському музичному училищі імені Косенка. Я тоді зрозумів, що наш край знаменитий не лише своєю природою, а також і видатними людьми цього краю. І одним з цих дуже потужних музикантів був Марк Конрад Соколовський. Саме з тих часів ми починали різноманітні мистецькі акції. Усі вони були тим чи іншим чином присвячені Марку Соколовському, як основоположнику гітаристики на Житомирщині". Участь у програмах беруть студенти та випускники класу гітари музичного училища, провідні гітаристи України, учні та викладачі житомирських музичних шків. Початок сьогоднішньої, та усіх творчих зустрічей в обласній науковій бібліотеці ім.Ольжича в рамках вшанування ювілею Марка Соколовського о 17-й годині.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Доброго дня.Хочемо привітати нашу любу донечку,Зу ик Мирослава з її 8-ми річчям,по.. .
Вівторок, 03 липня 2018
Привiт Д/Ж.Менi 33 роки шукаю Д/Ж для с/в i iнт/в.Д/Ж звонiть не пожалiете.м .Козятин.Вi .об...
П'ятниця, 29 червня 2018
поздравляе мо з днем народженя мама козаченко ольга
Середа, 27 червня 2018

Надіслати повідомлення