facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Вівторок 23 жовтня 2018

В обласному центрі Мінекономрозвитку організувало навчання з просування експорту для місцевих бізнесменів

Мова йде про виїзне засідання Ради з просування експорту. Впродовж чотирьох годин його учасники обговорювали питання співпраці бізнесу, який продає свої товари та послуги за кордон з українською владою. Участь у засіданні взяла торговий представник України, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, яка відповідає в Уряді за розвиток вітчизняного експорту:

"Ми започаткували формат Ради з просування експорту (робота в регіонах) минулого року. До того часу ми працювали у Києві і запрошували експортерів туди. Але ми зрозуміли, що, оскільки український експорт робиться не в Києві, а робиться в регіонах, то ми маємо їздити до українських експортерів, а не чекати, що вони приїдуть до нас. Основне завдання моєї презентації – це поінформувати вас про те, чим займається Міністерство, з точки зору просування українського експорту".

За словами Наталії Микольської, цього року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі сформовано п'ять пріоритетних напрямків діяльності. Один із них – запуск системи державної підтримки та просування українського експорту, а також і відстоювання його інтересів. І наразі влада вже має певні механізми для цього. Головне – не мовчати про свої проблеми на зовнішніх ринках, акцентує увагу заступник Міністра:

"Якщо у вас виникають проблеми на зовнішніх ринках, я закликаю вас не мовчати. Це можуть бути проблеми зупинки ваших вагонів на митниці якоїсь країни, це можуть бути вимоги надавати якість сертифікати, які не передбачені, це можуть бути вимоги запровадження якихось непотрібних та непередбачених мит і акцизів. Дуже важливо, щоб, як тільки така проблема виникає, ви не чекали, а дали знати нам. Ми знаємо і розуміємо, як з цими проблемами працювати".

На засіданні йшла мова і про те, як бізнес Житомирщини займається експортом. Директор обласного департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Олексій Шатило розповів, що значною мірою продаж товарів за кордон знизився після втрати ринку Російської Федерації, але це дало змогу переорієнтувати торгівлю на Європейський Союз:

"У 2015 році в нас суттєво знизилися обсяги експорту. Ми всі знаємо, чому це сталося. Але при цьому необхідно зазначити, що саме в 2015 році відбувся корінний злам у структурі експорту нашого регіону. Ми перейшли на, так звані, стійкі ринки – ринки ЄС. Але приємним є 2016-2017 роки. Тому що після цього структура і частина стабільних ринків залишилася на рівні близько 60%, при цьому зростання, в середньому, склало більше 20%".

Додамо також, що перед засіданням Ради з просування експорту заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська зустрілась з головою облдержадміністрації Ігорем Гундичем. Спільно вони обговорили питання передачі земель державної власності об'єднаним територіальним громадам.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018
Добрый день Жытомирськ а хвиля! Склад-мага ин Комора сегодня хочет поздравить сво...
Неділя, 26 серпня 2018
Хотим поздравить нашу маму, с село Горбулев, Захарчук Раису С Днем Рожденья Наша с...
Вівторок, 24 липня 2018

Надіслати повідомлення