facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Вівторок 23 жовтня 2018

У Житомирському військовому інституті відкрили оновлений музей бойової слави

Відтепер в музеї є окреме відділення, присвячене подіям на сході України. Задумка була в тому, щоб створити постійно діючу експозицію на території хоча б міста Житомира, каже завідуючий музеєм Юрій Ткачук:

"Четвертий рік іде війна, а в Житомирі немає подібної постійно діючої експозиції. Задумане нам вдалося виконати майже в повному обсязі. Проблема полягала в тому, що ми були дуже обмежені в часі, адже реекспозиція музею була задумана влітку. Працювати ми почали наприкінці серпня і практично за три місяці зуміли зробити реекспозицію музею, в тому числі, створити залу військової історії Житомирщини, в якій є і експозиція АТО".

В експозиції – інформаційні стенди, інсталяції, арт-поробки зі стріляних гільз, а також світлини та особисті речі бійців з Житомирщини, які упродовж останніх трьох років віддали свої життя, захищаючи рідну Батьківщину. Проектували і оформляли експозицію викладачі і студенти військового інституту, кошти на ці цілі були виділені в рамках спеціального фонду навчального закладу. Із наповненням допомагали волонтери і сім'ї загиблих учасників АТО.

Мама та дружина загиблого учасника АТО Олексія Зайця, який загинув в АТО 24 серпня 2014 року, Катерина Миколаївна та Світлана переконані, що такі музеї є надзвичайно важливими, адже людина живе доти, доки її пам’ятають:

Катерина Миколаївна Заєць: "Син пішов на військову службу, хоча в дитинстві він мені казав: "Моє покликання – це земля". Але земля вона скрізь земля – і у військовій службі також. І дуже рано його земля прийняла".

Світлана Заєць: "Ми в цьому музеї вперше. Тут гарно, видно, що люди багато праці доклали. Ми дуже вдячні за цей знак пошани і пам'яті про всіх загиблих. Це дуже важливо. Наші діти втратили своїх батьків в дуже ранньому віці. За кілька років вони вже їх можуть і не дуже пам’ятати. Але буде якась частинка, можна буде прийти сюди і нагадати їм. Та й інші теж не забудуть. Тобто, пам'ять про них – про наших синів, чоловіків, батьків – вона лишиться. Хай не навіки, але ж люди пам’ятатимуть".

Військовий інститут працює за пропускним режимом, однак керівництво навчального закладу обіцяє, що музей буде відкритим для усіх бажаючих. Аби прийти групою на екскурсію потрібно буде завчасно подати відповідну заявку. Додамо також, що перед відкриттям музею кращих військовослужбовців інституту привітали та нагородили відзнаками і грамотами. А пам'ять загиблих військовослужбовців у Житомирі цього дня вшановували на Смолянському військовому кладовищі.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018
Добрый день Жытомирськ а хвиля! Склад-мага ин Комора сегодня хочет поздравить сво...
Неділя, 26 серпня 2018
Хотим поздравить нашу маму, с село Горбулев, Захарчук Раису С Днем Рожденья Наша с...
Вівторок, 24 липня 2018

Надіслати повідомлення