facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Понеділок 23 липня 2018

У Житомирі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Мітинг-реквієм пам'яті жертв Великого терору пройшов на Смолянці біля меморіального знаку жертвам політичних репресій. Люди зібралися фактично у вісімдесяті роковини початку Великого терору, жертвами якого на Житомирщині стали десятки тисяч людей:

"На цьому місці, де ми стоїмо, захоронені майже 20 тисяч людей. Це і українці, і поляки, росіяни, німці, азербайджанці, роми, чехи, невинно убієнні люди. І ми зібралися на цьому кладовищі, щоб вшанувати їх пам'ять", - розповіла заступник голови благодійного фонду "Голокост націй" Тетяна Жалюк.

Щороку приходить сюди головний лікар міської дитячої лікарні Володимир Башек:

"У 1937 році тут розстріляли мого дідуся, Новак Володимира Йосиповича, це батько моєї мами. Він був директором школи в Малій Зубовщині, їздив в Чехію і по тих документах, які я зараз маю, отримав їх в архіві, його звинувачували в тому, що він організував чеську спілку в селі. А це були люди, там були записані, хто їздив в Чехію".

Місце, де поховані розстріляні у 1937-38 роках і де сьогодні розташований пам'ятний знак жертвам політичних репресій, десятки років було занедбаним. Змінилося все у 2010 році – з особистої історії Віктора Борківського:

"У 2010 році я отримав розстрільну справу на свого дідуся. Ми ж не знали, що з ним, де він похований, забрали – й нема. Була довідка у бабульки, що у 1943 році помер у тюрмі, а вже був розстріляний. Я почав займатися розслідуванням цим і вийшло, що тут захоронені всі, кого стріляли в житомирській тюрмі, їх майже 20 тисяч розстріляних".

Після цього прийшло розуміння і переконання – пам'ять загиблих має бути увіковічена саме тут. Через деякий час завдяки зусиллям багатьох людей з'явився пам'ятний знак, а має бути – цілий меморіальний комплекс. Дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення меморіального комплексу жертвам політичних репресій міська рада надала ще в кінці 2015 року. організатор будівництва і голова благодійного фонду "Голокост націй" Віктор Борківський каже, що земельні питання щодо ділянки вже всі владнали. А його заступниця Тетяна Жалюк додає, що в планах – робота над проектом:

"Ідеї різні, є ідея, щоб викарбувати імена всіх 20 тисяч убієнних. Є різні задуми, зробимо конкурс, громадське обговорення. Я думаю, що люди прийдуть зі своїми ідеями щодо побудови цього меоріалу", – розповіла заступник голови благодійного фонду "Голокост націй" Тетяна Жалюк.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Доброго дня.Хочемо привітати нашу любу донечку,Зу ик Мирослава з її 8-ми річчям,по.. .
Вівторок, 03 липня 2018
Привiт Д/Ж.Менi 33 роки шукаю Д/Ж для с/в i iнт/в.Д/Ж звонiть не пожалiете.м .Козятин.Вi .об...
П'ятниця, 29 червня 2018
поздравляе мо з днем народженя мама козаченко ольга
Середа, 27 червня 2018

Надіслати повідомлення