facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Неділя 16 грудня 2018

У селі Корчак через малокомплектність та низьку якість освіти закрили місцеву школу

Це рішення нещодавно ухвалили на сесії Тетерівської об’єднаної територіальної громади. Тому з наступного навчального року діти, які навчалися у Корчацькій школі, будуть переведені (в залежності від вибору батьків) або до Тетерівської, або до Денишівської загальноосвітньої школи. Для підвозу учнів громада має новий шкільний автобус.

Голова Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька переконана, що таке рішення є економічно доцільним, адже на навчання одного учня Корчацької школи спрямовується у два з половиною рази більше коштів, ніж у сусідньому навчальному закладі в Тетерівці:

"Бачачи видатки Корчацької школи, звісно, на мою думку та думку депутатів сільської ради, які підтримали розформування навчального закладу, школу треба було ліквідувати. На одного учня ми змушені виділяти 42,4 тисячі гривень. Це досить велика сума, навіть для багатої ОТГ. Рано чи пізно ми мусили б прийняти таке рішення".

На думку заступника голови Житомирської облдержадміністрації Ярослава Лагути, окрім економічних причин закриття навчального закладу важливу роль відіграє також якість освіти, яку там отримують учні:

"Головним питанням, яке ми маємо зараз обговорювати є якість тієї освітньої послуги, яку надає школа. Погодьтеся, що коли в навчальному закладі є більш-менш комплектними лише чотири класи, де непоодинокі випадки, коли діти з трьох класів займаються в одній аудиторії, тому що там по три дитини в класі, то про яку якість освіти можна говорити".

Наразі у школі навчаються 40 учнів. У закладі працює 16 вчителів, із яких четверо викладають по декілька предметів, шестеро – пенсіонери.

У п'яти класах із дев'яти навчання проводиться за індивідуальним планом, оскільки їх наповненість – менше п'яти учнів.

Деякі діти із Корчака та навколишніх сіл, які мали б навчатися у цьому навчальному закладі, відвідують школи сусідніх населених пунктів, розповідає заступник голови Тетерівської ОТГ Анатолій Волинець:

"Є діти, які з Катеринівки та Корчака їздять навчатися в Денишівську школу. І деякі діти їздять до Тетерівської школи, тому що той рівень знань, який вони отримували б в Корчацькій школі їх не задовольняє. Таких дітей ми теж будемо підвозити на новому автобусі. Його маршрут починатиметься в Катеринівці, тому ми матимемо можливість підвозити усіх школярів".

Керівництво об'єднаної громади переконує, що навчання у Тетерівській та Денишівській школах буде проводитися на більш якісному рівні, ніж у Корчацькій, а з підвозом дітей до навчальних закладів проблем не буде.

Після закриття школи Тетерівська громада зекономить близько двох мільйонів гривень. Анатолій Волинець каже, що ці гроші можна буде використати на інші потреби громади та модернізацію Тетерівської та Денишівської шкіл.

ОНЛАЙН

Останні повідомлення

Доброго дня хвиля хочу передати привіт івану івановичу з чуднова який зараз на ро...
Понеділок, 26 листопада 2018
12листопада святкує свій 60річний ювілей Жарчинськи й Володимир Папуля, дорогий на...
Неділя, 11 листопада 2018
Хочу привітати свою Матусю Галину з Днем Народження .Побажати їй міцного здоров'...
Середа, 03 жовтня 2018

Надіслати повідомлення