facebook-24 vkontakte-24 youtube-24 googleplus-24 twitter-24 twitter-24
Четвер 17 серпня 2017

Новини

Ціна разового квитка в електротранспорті Житомира поки що лишається на рівні 2 гривень

Рішення про підвищення вартості проїзду до трьох гривень не було прийняте на виконкомі міськради, оскільки за нього проголосували 12 із 16 присутніх на засіданні членів виконкому.

Ті, хто виступав "за" збільшення ціни на проїзд, говорили про невідповідність тарифу витратам і збільшенню вартості електроенергії, яка з 2014 року зросла для КП "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління" в шість разів. Присутній на виконкомі колишній заступник міського голови Євген Демчик, навпаки, висловив думку, що немає причин піднімати тарифи на проїзд, адже спочатку потрібно розібратися з приміськими маршрутками, які дублюють маршрут комунального транспорту. У відповідь міський голова Житомира Сергій Сухомлин поінформував присутніх, що робота стосовно розробки комплексної схеми роботи транспорту Житомира проводиться:

"Стосовно приміських маршруток, то ми працюємо з областю по цьому питанню. І зараз досягнута домовленість, що ми робимо загальну схему руху містом Житомиром, яка буде враховувати інтереси найближчої приміської зони, тому що там теж живуть люди, які працюють в Житомирі, живуть діти, які навчаються Житомирі та ходять в дитсадки. Тому, не враховуючи інтереси сіл, які знаходяться навколо Житомира, робити цю схему також неможливо. Ми робимо пріоритетною роботу нашого комунального підприємства, ми робимо оновлення транспорту, ми робимо так, щоб комунальне підприємство займало найбільшу частку ринку та забезпечувало і безпеку і якість перевезень".

Ані аргументи начальника Житомирського ТТУ Андрія Нечуйвітра про великі витрати комунального підприємства, перш за все, на електроенергію, ані приведені Сергієм Сухомлином приклади того, що сьогодні простоюють 24 тролейбуси, бо немає, кому їх вивести на маршрути, адже водії не бажають працювати за нинішні зарплати, не переконали членів виконкому. В результаті вартість проїзду в електротранспорті Житомира залишилася 2 гривні. Питання при збільшення вартості проїзних квитків з розгляду зняли як недоцільне.

На "Житомирводоканалі" розповіли про плани щодо встановлення лічильників та ремонту колекторів

Інвестиційну програму підприємства на поточний рік представив начальник відділу розвитку та модернізації виробництва КП "Житомирводоканал" Богдан Вигівський. Зокрема, в цьому році планують виготовити проектно-кошторисну документацію на встановлення 642 будинкових лічильників і 354 лічильники встановити.

Запровадження загальнобудинкового обліку води має дати об'єктивні дані щодо її споживання, каже Богдан Вигівський. За його словами, вже встановлені лічильники показали наявність чималих обсягів неоплаченої води. Так, лічильники, встановлені на 64 багатоквартирних будинках, показали, що за місяць було спожито понад 51 700 кубометрів води, а рахунки були виставлені за трохи менше, ніж 42 тисячі кубів. Підприємство втрачає гроші, каже Богдан Вигівський:

"Недореалізація по даних будинках за місяць склала 9836 кубів, що становить 143 тисячі гривень. різниця між фактично отриманою водою і фактично оплаченою населенням складає 19 відсотків. Ми бачимо, що недореалізація в середньому по одному будинку в місяць складає 153 куба, що становить 2236 гривень. Відповідно, недореалізація за рік буде складати 1844 куба, це 26 тисяч гривень".

На водоканалі пояснюють, що така ситуація складається тому, що споживачам без індивідуальних лічильників нарахування здійснюються відповідно до затверджених норм споживання та виходячи з кількості осіб, офіційно зареєстрованих в квартирі. А насправді проживати там може набагато більше людей і фактичне споживання води також зростає. Ще один фактор – несправність сантехніки, через яку витікають кубометри води.

Директор "Житомирводоканалу" Андрій Нікітін розповів, що в планах підприємства завершити встановлення будинкових лічильників у багатоквартирних будинках у 2019 році. Але законодавство вимагає зробити це раніше:

"Ми зараз шукаємо спосіб, як це зробити із залученням додаткових підрядних компаній, які прискорять це, а також нам потрібні для цього інвестиції, тому що це недешево – встановлювати лічильники, особливо за обігові кошти".

Встановлення одного будинкового лічильника обходиться у 22 тисячі гривень. На підприємстві порахували, що вони окуповуються за 10 місяців. Інвестиційна програма КП "Житомирводоканал" на 2017 рік також передбачає проведення реконструкції двох каналізаційних колекторів – по вулиці Східній – Бориса Тена та від вулиці Гагаріна до вулиці Івана Мазепи. Чи вдасться виконати всі заплановані роботи – на водоканалі кажуть, що докладуть максимум зусиль, але гарантій не дають:

"Ми розраховували, що ми встигнемо і зараз ми в графіку. Як буде далі, подивимося, але ми розраховували, що ми встигнемо. Ви маєте враховувати те, що ми працюємо з інвестиційною програмою, тобто, із власними обіговими коштами. Якщо нам виділяє кошти місто, у нас немає питань з реалізацією цих проектів, вони реалізовуються на високому рівні і завжди вчасно. Якщо ми говоримо про наші кошти, тут шалена кількість обставин, на які ми не маємо впливу. Тому я гарантувати щось, пообіцяти стовідсотково не можу",– зазначив директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін.

На Чуднівщині обговорили пріоритетні напрямки реалізації децентралізаційної реформи

За круглим столом зібралися керівники району, депутати райради, сільські й селищні голови та представники обласних структур. Одним із головних аспектів процесу реформування і надалі залишається утворення об’єднаних територіальних громад, за кількістю яких наша область посідає друге місце в Україні, наголосив директор Житомирського відокремленого підрозділу Установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Василь Невмержицький:

"У нашій області сьогодні створено 32 об’єднані територіальні громади, 9 з яких діяло торік і 22 почали функціонувати в цьому році. Процес формування ОТГ проходить і надалі. Наразі сім громад чекають проведення перших виборів, які орієнтовно пройдуть у жовтні. Також ЦВК має надати дозвіл на проведення виборів ще в п’яти ОТГ, тож попередньо очікується створення 13 об’єднаних територіальних громад і загалом в області їх буде 45".

На території Чуднівського району створено поки що одну Краснопільську об’єднану територіальну громаду, до складу якої входять сім населених пунктів. Для їх соціально- економічного розвитку в поточному році з бюджету громади використано два мільйони гривень вільних залишків та отримано 5 мільйонів 600 тисяч гривень державної підтримки. Це дало змогу розв’язати цілу низку нагальних проблем, які роками не вирішувались через фінансові труднощі, а також реалізувати життєво важливі проекти, наголошує очільник Краснопільської ОТГ Іван Патей:

"У селах Краснопіль, Стетківці, Носівки, Безпечна та Суслівка розроблені проекти і вже частково проведені роботи з водопостачання. У цьому році всі загально – освітні школи переведено на тверде паливо із встановленням нових котлів. Для благоустрою кожного населеного пункту виділяються значні кошти, зокрема, у селі Краснопіль, яке є центром громади, встановлено освітлення, обладнані нові паркани, бордюри тротуари, майданчики тощо".

Окрім Краснопільської ОТГ, до проекту перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Житомирщини внесено ще три громади Чуднівського району – Великокоровинецьку, Іванопільську та Чуднівську. Наразі в населених пунктах триває процес громадського обговорення щодо спроможності та самодостатності цих громад, а також завершального етапу їх добровільного об’єднання.

У Житомирі поліцейські розшукали нетверезого чоловіка, який повідомив про "замінування" рейсового автобуса

У вівторок о пів на третю до поліції зателефонував 54-річний житомирянин і повідомив про "замінування" одного із рейсових автобусів міжрайонного сполучення, який мав прибути на центральний автовокзал Житомира за 10 хвилин.

На автовокзал негайно виїхали слідчо-оперативні групи Головного управління Нацполіції в області та Житомирського відділу поліції, поліцейські-вибухотехніки й інші екстрені служби. Правоохоронці вжили необхідних заходів щодо убезпечення пасажирів й інших людей, які перебували на потенційно небезпечній території, та обмежили доступ до неї.

Працівники вибухотехнічної служби провели ретельний огляд пасажирського автобуса, за результатом якого жодних вибухових або предметів, які могли б становити загрозу для людей, виявлено не було.

Під час спілкування з пасажирами поліцейські з’ясували, що в автобусі з Романівського району до Житомира їхав чоловік напідпитку. В обласному центрі він вийшов на одній із зупинок громадського транспорту. Як з’ясувалося, це і був заявник, який повідомив про "замінування" до поліції.

Житомирянин перебував у нетверезому стані. З його слів, він почув, ніби в автобусі хтось говорив про закладену вибухівку. Після дзвінка до поліції заявник дозволив собі ще трохи підкріпитися алкоголем. За результатами медичного обстеження, у 54-річного чоловіка зафіксовано стан алкогольного сп’яніння у 2,12 проміле. Подія була належним чином зареєстрована. Недоречний жарт обернувся житомирянину адміністративною відповідальністю за завідомо неправдивий виклик поліції (ст.183 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Водночас, у відділі комунікації поліції в області нагадують про кримінальну відповідальність, передбачену законом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян (ст.259 ККУ). За подібні протиправні дії передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 2 до 6 років.

Трьом жителькам Житомира вручили посвідчення та нагрудний знак "Мати-героїня"

Такого почесного звання удостоєні жінки, які виховують п’ятьох дітей. Це житомирянки Любов Лук'янчук і Лариса П'ятницька, та Зоя Соловйова з Донецька, яка нині проживає в Житомирі. Урочисте вручення посвідчень відбулося на початку засідання виконкому міської ради.

Також рішенням виконкому було порушено клопотання про присвоєння звання "Мати-героїня" Вірі Манішиній, яка виховує шістьох дітей.

"Ми перевірили всі її документи, вони відповідають дійсності та законодавству. І ми відправляємо їх далі – в облдержадміністрацію та в Адміністрацію Президента України щодо присвоєння звання "Мати-героїня", – прокоментувала ситуацію начальник управління у справах сімї, молоді і спорту міськради Ірина Ковальчук.

На Житомирщині потребують працевлаштування понад 1200 осіб з обмеженими фізичними можливостями

Такі дані подає обласна служба зайнятості, аналізуючи звернення тих, хто звертається до служби. При цьому у базі даних вакансій є всього 160 пропозицій можливої зайнятості для таких шукачів роботи.

Впродовж січня-липня 2017 року послугами центрів зайнятості в області користувались 2340 осіб з обмеженими фізичними можливостями, які мали статус безробітного, у тому числі 155 військовослужбовців - учасників АТО. Працевлаштовано загалом 407 людей з вадами здоров'я.

48 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, а шестеро - започаткували власну справу, отримавши одноразово виплачену допомогу по безробіттю. Нові підприємці зайнялись торгівлею продовольчими та непродовольчими товарами, розведенням кролів, відкрили ветаптеку, кафе-бар та міні-кав’ярню.

У Житомирі оголошують відкритий конкурс на кращу пропозицію пам'ятного знаку, присвяченого воїнам АТО

У додатку до відповідного рішення виконкому Житомирської міськради зазначається, що учасники конкурсу мають запропонувати кращу концептуальну ідею високомистецького, архітектурно-пластичного вирішення пам'ятного знаку/композиції, присвяченої воїнам АТО. Пам'ятник стоятиме в центральній частині міста, конкурсні заявки мають включати пропозиції щодо благоустрою навколишньої території та візуального сприйняття пам'ятного знаку у нічний час.

Конкурс проводиться у два тури. До участі запрошують фахівців або авторські колективи фахівців - дипломованих професійних архітекторів та скульпторів, а також студентів архітектурних і художніх навчальних закладів. До ІІ туру пройдуть до 10 фахівців або авторських колективів, які перемогли у І турі Конкурсу. Остаточно кількість учасників ІІ туру визначає журі.

Конкурс стартує з 16 серпня. Термін подачі проектів для участі у І турі - до 16 вересня 2017 року. Приймає заявки департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міськради за адресою: 10014 м. Житомир, вулиця Покровська, 6. Результати конкурсу мають оголосити до 3 листопада поточного року. Преміальний фонд конкурсу складає 35 000 грн: перша премія – 20 000 грн, друга – 10 000 грн, третя – 5 000 грн. Проект, відзначений 1-шою премією, отримає право на розробку проектно-кошторисної документації на пам'ятний знак та на його виконання у матеріалі.

ONLINE

Останні привітання

Добрий день хвиля ,з вашою допомогою хочу привітати свого любимого сина з днем на...
Середа, 16 серпня 2017
Добрий день хвиля ,з вашою допомогою хочу привітати свого любимого сина з днем на...
Середа, 16 серпня 2017
Привіт Хвилька! Сьогодні з Вашою допомогою хочемо привітати нашу найкращу дорогу...
Середа, 16 серпня 2017

Надіслати привітання